بلیط ارزان هواپیما
- دسته‌بندی نشده

چگونه بلیط پرواز لحظه آخری بخریم؟

این سوالی است که ذهن بسیاری افراد را به ویژه آن‌هایی که تجربه‌ی سفر چندانی ندارند، یا تا به حال ارزان سفر نکرده اند را به خود مشغول کرده است. در این نوشتار قصد داریم تا شما را با راه‌های خرید بلیط‌های لحظه آخری یا بلیط چارتر آشنا کنیم تا علاوه بر خرید بلیط لحظه آخری از سفر خود لذت ببرید.

فراموش نکنیم که اهمیت خرید بلیط‌های لحظه آخری به ارزان بودن آن است. در نتیجه بدیهی است که همه‌ی ما بخواهیم راه پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما را یاد بگیریم.

بلیط لحظه آخری یا همان بلیط چارتر

برویم سراغ بلیط لحظه آخری، امکان و خرید بلیط هواپیما لحظه آخری در روزهای و ایام مختلف متفاوت است. بدین منظور سایت‌های اینترنتی بسیاری وجود دارد که تنها به ارائه‌ی بلیط‌های لحظه آخری می‌پردازند. همه‌ی ما بعضا با پیامک‌هایی مواجه شده‌ایم که پیشنهاد تور لحظه آخری یا بلیط هواپیمای لحظه آخری می‌دهند. از طرف دیگر تبلیغات بسیاری راجع به تورهای لحظه آخری در مجلات و روزنامه‌ها وجود دارد.

اما اینکه بهترین راه‌ خرید بلیط لحظه آخری کدام است و آیا می‌توان در همه‌ی ایام سال بلیط لحظه آخری هواپیما پیدا کرد را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

به نظر می‌رسد در بین گزینه‌هایی که پیشتر گفته شد، یعنی مجلات و روزنامه، سایت‌های اینترنتی یا پیامک‌های پیشنهادی، بهترین گزینه سایت‌های اینترنتی باشد، چرا؟ چون فضای اینترنت گستره‌ی پهن‌ترین دارد بنابراین شما با پیشنهادات و انتخاب‌های بیشتری رو به رو خواهید شد، هر چقدر انتخاب‌هایتان بیشتر باشد، امکان خرید بلیط ارزان‌تر بیشتر است.

مجلات و روزنامه‌ها معمولا محدوده‌ی کمتری را گسترش می‌دهند، شرکت‌هایی که مایل باشند در روزنامه‌ها و مجلات تبلیغ کنند خیلی زیاد نیستند، تنها دو یا سه شرکت ممکن است تبلیغ در روزنامه‌ها را در برنامه‌ی خود داشته باشند، بنابراین شما از خیلی پیشنهادات دیگر محروم خواهید شد.

پیامک‌های تبلیغاتی هم به همین صورت است. شما ممکن است در سال تعداد خیلی محدودی پیامک، حاوی محتوای خرید بلیط لحظه آخری هواپیما دریافت کنید، بنابراین باز هم با انتخاب‌های کم‌تری مواجه خواهید بود.

بنابراین بهترین راه همان جستجوی اینترنتی است چرا که در هر لحظه که بخواهید با بیش از ده‌ها تور و بلیط هواپیمای لحظه آخری مواجه خواهید شد، همین شانس شما را برای یافتن بلیط مورد نظرتان با کم‌ترین قیمت را افزایش می‌دهد.

اگر فراموش می‌کنید که هر روز به سایت‌های فروش بلیط هواپیمای لحظه آخری سری بزنید، می‌توانید در خبرنامه‌های یکی از این سایت‌ها عضو شوید، به این صورت شما هر روز یا هر هفته یا هر ماه پیشنهادات بلیط لحظه آخری را که برای‌تان ایمیل شده است را می‌توانید مشاهده کنید و در صورت مناسب بودن قیمت آن و شرایط خودتان تصمیم به سفر بگیرید.

همانطور که در ابتدا گفتم، امکان خرید بلیط لحظه آخری هواپیما در روزها و ایام مختلف متفاوت است. در برخی از ایام سال شما نمی‌توانید حتی یک بلیط لحظه آخری پیدا کنید، چرا که شرکت‌های هواپیمایی و آژانس‌های مسافرتی به دلیل تقاضای زیاد مشتریان و مسافران تمامی بلیط‌ها را از قبل فروخته‌اند.

بلیط چارتر

نظر سازمان هواپیمایی ایران در خصوص بلیط لحظه آخری

به نظر سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، بلیط لحظه آخری هواپیما یا همان چارتر کردن پرواز‌ها و نفروختن آن‌ها تا لحظه آخر می‌تواند باعث بروز مشکلات زمان‌بندی و حتی عدم فروش صندلی‌های پروازها شود و از این رو در پی اصلاحات این نوع پروازها می‌باشد. همچنین این سازمان معتقد است که رزرو بلیط هواپیما از پیش می‌تواند راهکاری مناسب برای حل مشکلات پیش آمده باشد.

بلیط لحظه آخری و تعطیلات نوروز

تعطیلات نوروز یا تعطیلات مناسبتی، آغاز و پایان فصل تابستان معمولا از جمله زمان‌هایی است که امکان یافتن و خرید بلیط لحظه آخری به حداقل می‌رسد. بنابراین اگر می‌خواهید با خرید بلیط هواپیمای لحظه آخری، هزینه‌ی سفر خود را کاهش دهید، به این نکته توجه داشته باشید که باید در ایام خلوت مسافرتی، سفر کنید. به این صورت نه تنها هزینه‌ی بلیط خود را کاهش داده‌اید، بلکه کل هزینه‌هایی که قرار است در مقصد داشته باشید را هم کاهش می‌دهید، چرا که قیمت هتل‌ها و سوییت‌ها و حتی غذای رستوران‌ها و مراکز تفریحی در ایام خلوت سال کاهش می‌یابد.

نکته‌ی دیگر آن است که نیازهای خود در پرواز را اولویت بندی کنید، آیا سفر ارزان برای‌تان اولویت است یا امکانات پرواز؟

اگر امکانات پرواز اولویت است که باید برای آن هزینه بپردازید، اما اگر، مهم رسیدن به مقصد است بنابراین نیازی ندارید، پروازهایی با امکانات ویژه خریداری کنید.

بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی در ازای دریافت مبلغ بیشتر، این امکان را به شما می‌دهند تا بار بیشتری را با خود به هواپیما ببرید، یا در یک سفر دو ساعته غذاهایی سرو می‌کنند که اصلا نیازی به آن‌ها ندارید. بنابراین با صرف نظر کردن از امکانات این چنینی، می‌توانید به راحتی هزینه‌ی بلیط لحظه آخری خود را باز هم کم‌تر و کم‌تر کنید.

همانطور که پیشتر اشاره کردم، بهترین راه برای خرید بلیط لحظه آخری هواپیما، جستجو در اینترنت و سایت‌های مختلف است. اما این بدان معنا نیست که از مجلات، روزنامه‌ها و پیامک‌های پیشنهادی چشم پوشی کنید.

اگر واقعا قصد سفر دارید و البته سفر ارزان، پیشنهادهای روزنامه‌ها و پیامک‌ها را هم جدی بگیرید. با شماره تلفن‌هایی که در این تبلیغات هست تماس بگیرید، و یا به سایت‌ها و آژانس‌های مسافرتی‌ای که نوشته‌اند سر بزنید، شاید بتوانید پیشنهادات و بلیط‌های لحظه آخری بهتر و مناسب‌تری را پیدا کنید.

پس در پایان باید بر این نکته تاکید کنم که اصل اساسی خرید ارزان بلیط لحظه آخری هواپیما، آن است که همواره گوش به زنگ باشید، خبرها و پیشنهادات جدید بلیط را بررسی کنید، تا در نهایت بتوانید بلیط لحظه آخری مناسب خود را پیدا کنید و از بلیط و سفر ارزان خود لذت ببرید.

بلیط هواپیما ارزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *