منوی صبحانه برای هتل ها
- دسته‌بندی نشده

۵ صبحانه برتر هتل ها که مهمانان عاشق شان هستند

مهمانان هتل ها دو دسته هستند : دسته اول کسانی هستند که می خواهند بدانند چه زمانی هتل شروع به سرو صبحانه می کند و دسته دوم آنهایی که مایلند بدانند تا زمان شروع شدن سرو صبحانه چقدر دیگر میتوانند بخوابند.
فرقی نمی کند که مهمانان متعلق به کدام گروه باشند، در هر صورت، هر دو دسته در مورد کیفیت صبحانه و انواع گزینه هایی که سرو می شوند، مورد توجه قرار می گیرند.
با بررسی صبحانه که یکی از مهمترین دلایل شهرت آنلاین هتل هاست، هتلداران می خواهند از اینکه آیا این وعده غذایی تمام میهمانان آنها را با سلیقه ها و علائق مختلف راضی و خشنود می سازد، مطمئن شوند. به همین خاطر با این ۵ گزینه برتر در لیست صبحانه های هتل ها شروع می کنیم :

۱- یک فنجان قهوه باکیفیت یا چای درجه یک

چای و قهوه
هیچ صبحانه ای بدون لذت بردن از حس آرامش بخش (ناشی از کافئین) یک فنجان قهوه یا چای کامل نخواهد بود.
شاید اصلی ترین موارد پیشنهادی در تمام منوهای صبحانه در دنیا یعنی قهوه و چای با کیفیت استثنایی اغلب بلافاصله به محضی که مهمانان هتل برای صبحانه به رستوران می آیند برای ایشان سرو می شود. یک نوشیدنی کافئین دار – چه کاپوچینوی فوم دار باشد یا چای ارل گرای معطر – به نظر می رسد اولین چیزی است که مهمانان هتل می خواهند و انتظارش را دارند.

۲- گزینه های دلچسب متعدد برای دریافت کربوهیدرات ها

کربوهیدرات ها
از پنکیک های نرم گرفته تا کراسان های نازک، از نان های فانتزی کره ای تا نان های ساده شکم پر و از پیراشکی های کرم دار تا باگت های خشک فرانسوی، همگی پیشنهادهای کربوهیدراتی فراوانی هستند که در میان عناصر محبوب صبحانه های هتل ها، بدون درنظر گرفتن کشور اقامت، رتبه بالایی را به خود اختصاص می دهند.
هر چیزی که به خانواده نان ها تعلق داشته باشد، به خوبی از سوی مهمانان هتل پذیرفتنی است؛ زیرا این کار به آنها کمک می کند میل و نیاز خود را به دریافت کربوهیدرات روز خود تامین کنند.

۳- پروتئین و گزینه های متنوع آن

پروتئین و مواد پروتئینی
هیچ چیز به اندازه یک بشقاب پر از غذاهای غنی از پروتئین، برای یک روز پر از گشت و گذار، برگزاری جلسات تجاری یا رفتن به مسافرت مناسب نیست.
در حالی که بیکن خیلی داغ و تخم مرغ نیمرو گزینه های کلاسیک صبحانه های غربی هستند، هتل داران نباید به ارائه این گزینه های پروتئینی برای صبحانه محدود شوند. بسته به محل و موقعیت هتل، ممکن است مواردی همچون برش های سرد گوشت و پنیر – یا هر نوعی از ماست ها و لبنیات – مناسب تر باشند.

۴- میوه ها؛ شاد و رنگارنگ و متنوع

میوه ها برای صبحانه
برای ایجاد تعادل در یک صبحانه سنگین و بسیار خوشمزه، یا به منظور استفاده از جایگزین سبک تر و شیرین تر برای آن، هیچ گزینه ای بهتر از میوه وجود ندارد. و تعداد زیادی از آن در انواع مختلف وجود دارد.
میوه ها چه شیرین چه ترش، تازه یا منجمد، به تنهایی و یا با غلات و یا ماست و یا نان تست، حس خوشایندی هم به طعم و مزه صبحانه و هم به ظاهر یک صبحانه می بخشد. و البته، هم سالم است و هم خوردن آن لذت بخش است. میوه ها باید پیشنهاد مسلم در منوی صبحانه هر هتل باشند.

۵- وعده صبحانه سنتی هر منطقه

صبحانه سنتی و بومی
کمی طعم و عطر بومی و سنتی برای اولین وعده غذایی روز، تا مدت زیادی در دهان می ماند.
صبحانه ها فرصت خوبی را برای تعامل و آشنایی مهمانان با فرهنگ محلی ایجاد می کنند، خواه این صبحانه دانه های قهوه خرد شده و پوره مخلوط بیکن و پنیر چدار آمریکایی، ماسالا دوسا و کوفته های برنجی نرم در هند و یا نان های حلقه ای با نوشیدنی جو و سس سفید در ایالت باواریای آلمان باشد.

اگر شما صاحب یک هتل هستید که مایلید وعده غذایی صبحانه هتل تان را بهبود بخشید، میتوانید این موضوع را با مهمان خود از طریق وبسایت تان به اشتراک بگذارید و نظرات آنها را دریافت کنید. همچنین می توانید با اضافه کردن عکس های کافی از گزینه های موجود در منوی صبحانه و غذاهای محلی و بومی خود در وبسایت تان، شما گزینه های جدیدی را به مهمانانتان پیشنهاد دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *